RODZINNA ROZRYWKA

Dawny Radom

Zanurzcie się w historii

Radom to miasto o ponad 1000-letniej historii. W średniowieczu był ośrodkiem królewskim – to tutaj Kazimierz Wielki wybudował miasto otoczone murami, z zamkiem i ratuszem. W XIX i XX wieku w Radomiu intensywnie rozwijał się przemysł. Dzisiaj wraz z dziećmi możecie odkryć ślady dawnego Radomia, a to dzięki specjalnie przygotowanym grom miejskim.

Jedna z nich poprowadzi Was przez Miasto Kazimierzowskie, gdzie Wasze pociechy będą szukać rozwiązań zagadek ukrytych w murach starych kamienic.

Druga z gier to quest, podczas którego dzieci odkrywają dziedzictwo przemysłowe Radomia, korzystając z wierszowanych wskazówek.

Gry terenowe to doskonała zabawa dla całej rodziny – pozwala na wspólne spędzenie czasu, a uczestnicy stają się „detektywami” odkrywającymi zagadki przeszłości. Gry można otrzymać w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Rwańskiej 16 i przy pl. Dworcowym 2 (w budynku Dworca PKP Radom – Główny).

Trickorama

Odkryjcie iluzję w największym w Polsce Centrum Iluzji i Muzeum Trickartu

To miejsce, gdzie nauka przeplata się z zabawą. Czeka tu na Was kilkadziesiąt wielkich obrazów przedstawiających m.in. King Konga, Podwodny Świat, Czarownicę Rudą Baśkę i Kota w Radomiu. Obrazy oszukują wzrok patrzącego, dając efekt 3D. Znajduje się tu także najdłuższy w Europie kalejdoskop i największy w Polsce labirynt luster. Turyści mogą zobaczyć kolorowe cienie, nieskończona bibliotekę, wirującą tubę i pokój kostki Rubika. W pokoju cieni Wasze odbicie zostanie na ścianie. Dzięki specjalnym okularom i zastosowaniu rzeczywistości wirtualnej przeniesiecie się, gdzie tylko dusza zapragnie. Wnętrze Tricoramy wyłożone jest dywanami, dlatego zwiedzanie odbywa się boso.