RODZINNA ROZRYWKA

Dawny Radom

Zanurzcie się w historii

Radom to miasto o ponad 1000-letniej historii. W średniowieczu był ośrodkiem królewskim – to tutaj Kazimierz Wielki wybudował miasto otoczone murami, z zamkiem i ratuszem. W XIX i XX wieku w Radomiu intensywnie rozwijał się przemysł. Dzisiaj wraz z dziećmi możecie odkryć ślady dawnego Radomia, a to dzięki specjalnie przygotowanym grom miejskim.

Jedna z nich poprowadzi Was przez Miasto Kazimierzowskie, gdzie Wasze pociechy będą szukać rozwiązań zagadek ukrytych w murach starych kamienic.

Przejdź do strony questu

Druga z gier to quest, podczas którego dzieci odkrywają dziedzictwo przemysłowe Radomia, korzystając z wierszowanych wskazówek.

Przejdź do strony questu

Gry terenowe to doskonała zabawa dla całej rodziny – pozwala na wspólne spędzenie czasu, a uczestnicy stają się „detektywami” odkrywającymi zagadki przeszłości. Gry można otrzymać w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Rwańskiej 16 i przy pl. Dworcowym 2 (w budynku Dworca PKP Radom – Główny).

Trickorama

Odkryjcie iluzję w największym w Polsce Centrum Iluzji i Muzeum Trickartu

To miejsce, gdzie nauka przeplata się z zabawą. Czeka tu na Was kilkadziesiąt wielkich obrazów przedstawiających m.in. King Konga, Podwodny Świat, Czarownicę Rudą Baśkę i Kota w Radomiu. Obrazy oszukują wzrok patrzącego, dając efekt 3D. Znajduje się tu także najdłuższy w Europie kalejdoskop i największy w Polsce labirynt luster. Turyści mogą zobaczyć kolorowe cienie, nieskończona bibliotekę, wirującą tubę i pokój kostki Rubika. W pokoju cieni Wasze odbicie zostanie na ścianie. Dzięki specjalnym okularom i zastosowaniu rzeczywistości wirtualnej przeniesiecie się, gdzie tylko dusza zapragnie. Wnętrze Tricoramy wyłożone jest dywanami, dlatego zwiedzanie odbywa się boso.

Przejdź do strony Trickoramy

Strefa VR

Wejdźcie w świat nieograniczonych możliwości

Wirtualna rzeczywistość pozwala doświadczyć wrażeń, na jakie trudno się zdecydować w prawdziwym świecie. Dzięki niej każdy może przenieść się w dowolne miejsce na ziemi czy zmienić się w superbohatera. Goście Strefy VR bronią miasto przed orkami, ratują przyjaciół przed światową powodzią, próbują przetrwać apokalipsę, biorą udział w misji kosmicznej lub wcielają się w rewolwerowców z Dzikiego Zachodu. Do tego balansują nad przepaścią, wspinają się na 160-metrowy wieżowiec, skaczą na bungee, teleportują się na dachach budynków, pływają z rekinami czy stawiają czoła grupie zombie. Najmłodsi uczestnicy stają się częścią magicznego świata baśni. Strefa VR zapewnia rodzinom bezpieczne przeżywanie ogromnych emocji.

Przejdź do strony strefy vr

Fantasmagoria – Rodzinne Centrum Rozrywki i Rozwoju

Miejsce przeznaczone dla dzieci już od 1 r.ż. aż do młodszych klas szkoły podstawowej, w którym nie tylko jest zabawa, ale też nauka, rozwój i stymulowanie zmysłów. Dlatego poza małpim gajem, jest szereg innych cudownych atrakcji. Salka doświadczania świata oczaruje nie tylko malucha, sala morska z tężnią pozwoli zrelaksować się i poprawić swoją kondycję zdrowotną, dżungla zadziwi efektami uv, a sala disco będzie miejscem dzikich pląsów.