WYCIECZKI Z AUDIOPRZEWODNIKIEM

Odkryj ziemię Radomską

Poznaj Radom i region radomski wspólnie z audioprzewodnikiem.

Dzięki audioprzewodnikom możesz zwiedzać ciekawe miejsca we własnym tempie i dowolnej kolejności. Możesz przejść całą trasę na raz lub w każdej chwili przerwać zwiedzanie i odpocząć w klimatycznej kawiarni, lokalnej restauracji lub na ławce w parku, a następnie wrócić na szlak.

Jak działa audioprzewodnik?

1. Pobierz bezpłatną aplikację na swojego smartfona korzystając z kodu QR lub wybierając jeden ze sklepów:

2. Wybierz trasę oraz język w jakim chcesz odbyć swoją podróż.
3. Rozpocznij zwiedzanie pełne niezapomnianych wrażeń.

Ważne!

Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą słuchawki!

Szydłowiec – Perła Renesansu

Czas wycieczki: ok. 40 minut

Wycieczka rozpoczyna się na rynku. Dokładną lokalizację wskaże Ci mapa w aplikacji.

Audioprzewodnik „Szydłowiec – perła renesansu” obejmuje główne atrakcje turystyczne tego niezwykle klimatycznego miasteczka. Na trasie wycieczki znajdziesz opowieści o takich miejscach jak: Zamek Szydłowieckich i Radziwiłłów, Park Radziwiłłowski, rynek, ratusz i Kościół św. Zygmunta.

Radom Historycznym Szlakiem

Czas wycieczki: ok. 40 minut

Wycieczka rozpoczyna się na miejskim rynku. Dokładną lokalizację wskaże Ci mapa w aplikacji.

Audioprzewodnik „Radom historycznym szlakiem” obejmuje teren Miasta Kazimierzowskiego i miejskiego deptaka. Na trasie czeka na Ciebie piękny neorenesansowy ratusz, mieszczańskie kamienice, urokliwe uliczki, ukryte skarby radomskich podwórek i muzea, które tworzą niepowtarzalny klimat.

Wybierając trasę, usłyszysz historię Radomia w pigułce, a także poznasz prawdziwe perełki radomskiego śródmieścia.

Historia Radomskich Plant

Czas wycieczki: ok. 50 minut

Wycieczka rozpoczyna się na terenie dawnej Fabryki Broni – ul. Biznesowa 1. Dokładną lokalizację wskaże Ci mapa w aplikacji.

Audioprzewodnik jest częścią ścieżki turystyczno-dydaktycznej przybliżającej historię radomskiej Fabryki Broni i powstałego na jej potrzeby osiedla robotniczego Planty. Na trasie wycieczki znajduje się 11 tablic, które uzupełniają audioprzewodnik o archiwalne zdjęcia osiedla i fabryki.

Radom Artystyczny

Czas wycieczki: ok. 40 minut

Wycieczka rozpoczyna się na Placu Corazziego. Dokładną lokalizację wskaże Ci mapa w aplikacji.

Spacer „Radom artystyczny” poprowadzi Cię szlakiem pisarzy, poetów, architektów, filozofów i malarzy związanych z Radomiem. Zanurz się w staromiejskie uliczki, gdzie odkryjesz współczesne murale i poznasz miejsca związane z jednym z najwybitniejszych polskich malarzy – Jackiem Malczewskim.

Wystrzałowe Pionki

Czas wycieczki: ok. 40 minut

Wycieczka rozpoczyna się przed budynkiem dawnej willi dyrektora naczelnego Państwowej Wytwórni Prochu Jana Prota – ul. Radomska 7. Dokładną lokalizację wskaże Ci mapa w aplikacji.

Audioprzewodnik „Wystrzałowe Pionki” obejmuje miejsca związane z Państwową Wytwórnią Prochu i Materiałów Kruszących w Pionkach. Podczas wycieczki poznasz wpływ zakładu na rozwój Pionek oraz odwiedzisz najciekawsze miejsca związane z tym przedsiębiorstwem.