MUZEA, KINA, TEATRY

MUZEA

KINA

TEATRY

ORKIESTRY

Muzea

Muzeum Historii Najnowszej Radomia

Muzeum Historii Najnowszej Radomia mieści się w Kamienicy Deskurów – pochodzącym z XIX wieku zespole budynków obejmujących wschodni kwartał Rynku. Odbywają się tu wydarzenia kulturalne, a także wystawy. Stała wystawa muzeum pt. „Przemysł – siła miasta. Radom w latach 1918–1989″ ukazuje dziedzictwo przemysłowe Radomia. Poza wyrobami produkowanymi w mieście prezentuje również codzienne życie radomskiej ulicy i podwórka z czasów PRL. Ekspozycja jest częściowo interaktywna. Wystawa jest bezpłatna.

Na poziomie -1 znajduje się sala wystaw czasowych.

Muzeum czynne od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę w godzinach 10.00 – 18.00. Ostatnie wejście zwiedzających na wystawę o godzinie 17.00. Zwiedzanie wystaw z przewodnikiem po wcześniejszym umówieniu grupy pod nr tel. 48 377 80 15

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Istniejąca od niemal 100 lat placówka prezentuje czwartą co do wielkości w Polsce kolekcję dzieł radomianina Jacka Malczewskiego. Można tu również obejrzeć prace m.in. Józefa Brandta, Józefa Chełmońskiego, Olgi Boznańskiej, Leona Wyczółkowskiego czy Stanisława Ignacego Witkiewicza. Wystawy historyczne ukazują dzieje Radomia, losy rodziny Pinno oraz postać wybitnego radomianina – filozofa Leszka Kołakowskiego. Muzeum posiada też stałą wystawę archeologiczną oraz wystawę kolekcji kultur pozaeuropejskich. Zainteresowaniem najmłodszych odwiedzających cieszy się bogaty dział przyrodniczy.

ul. Rynek 11, 26- 600 Radom
+48 362 43 29
+48 362 21 14

e-mail: malczewski@muzeum.edu.pl
www.muzeum.edu.pl
Facebook/muzeum.jackamalczewskiego
Instagram/muzeum.jackamalczewskiego

Szczegóły dotyczące aktualnych cen biletów oraz godzin otwarcia na stronie internetowej obiektu.

Muzeum Historii Radomia

Muzeum Historii Radomia jest wystawą stałą Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Jedna z najnowocześniejszych ekspozycji w kraju (łącząca tradycyjną formę muzeum z multimediami) mieści się na trzech kondygnacjach radomskich kamienic. Muzeum prezentuje dzieje Radomia od IX w. do 1945 r. Bogate zbiory i nowoczesne technologie jak np. okulary VR czy animacje trójwymiarowe umożliwiają zwiedzającym podróż w czasie. Odwiedzający niemal „na żywo” mogą zobaczyć zmiany, jakie zachodziły w mieście na przestrzeni wieków.

ul. Rynek 4/5, 26- 600 Radom
+48 362 25 50

e-mail: mhr@muzeum.edu.pl
https://www.muzeumhistoriiradomia.pl
Facebook
Instagram

Szczegóły dotyczące aktualnych cen biletów oraz godzin otwarcia na stronie internetowej obiektu.

Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu

Na ponad 35 hektarach powierzchni skansenu prezentowanych jest 80 obiektów dawnego budownictwa wiejskiego, w tym chałupy, dwory, kościoły, wiatraki, młyny, kuźnie i inne budynki gospodarcze. Ponadto w muzeum znajduje się ponad 17 tysięcy eksponatów ruchomych, takich jak maszyny i narzędzia rolnicze, ule, wyposażenie wnętrz i dzieła sztuki ludowej. Skansen przybliża życie codzienne dawnej wsi radomskiej, w tym ludowe zwyczaje i obrzędy. Organizuje liczne wydarzenia plenerowe.

ul. Stawowa (dojazd od ul. Krychnowickiej), 26 -600 Radom

+48 48 332 92 81

e-mail: muzeumwsi@muzeum-radom.pl

www.muzeum-radom.pl
facebook/muzeumwsiradom

Szczegóły dotyczące aktualnych cen biletów oraz godzin otwarcia na stronie internetowej obiektu.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”

Powstało w 2005 roku jako instytucja kultury Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jej siedzibą jest rozbudowany w latach 2010-2014 neogotycki budynek dawnej elektrowni miejskiej z 1901 roku. Orędownikiem i promotorem projektu utworzenia Centrum był honorowy obywatel Radomia reżyser Andrzej Wajda. Głównym kierunkiem działalności Elektrowni jest prezentacja i promocja najciekawszych zjawisk w obszarze współczesnych sztuk wizualnych. Organizowane są wystawy sztuki polskiej i obcej, prezentacje performance’ów, spotkania z artystami i kuratorami, sesje i konferencje. Wydawane są katalogi wystaw, książki, akcydensy. Centrum tworzy też własną kolekcję sztuki współczesnej.

ul. Mikołaja Kopernika 1, 26- 000 Radom
+48 48 383 60 77
+48 48 386 16 60
e-mail: poczta@mcswelektrownia.pl
www.mcswelektrownia.pl
facebook/mcswe24

Szczegóły dotyczące aktualnych cen biletów oraz godzin otwarcia na stronie internetowej obiektu.

Muzeum Rzemiosł

Rzemieślnicze tradycje Radomia sięgają średniowiecza. W prywatnym muzeum zebrano pamiątki związane z rzemiosłami uprawianymi w I połowie XX wieku – kowalstwem, kamieniarstwem, wulkanizatorstwem, stolarstwem, fryzjerstwem, fotografią i ikonopisarstwem.

pl. Konstytucji 3 Maja 3/7, 26- 600 Radom

Godziny otwarcia: środy 15.00-18.00 lub w innym terminie po wcześniejszym kontakcie, tel. + 48 513 670 481.

Archiwum Państwowe w Radomiu

Archiwum Państwowe w Radomiu jest jednostką kultury ściśle związaną z Radomiem i regionem radomskim. Początki archiwum sięgają 1921 r., wchodzi w skład sieci archiwów państwowych zajmującej się przede wszystkim gromadzeniem, zabezpieczaniem, przechowywaniem i udostępnianiem materiałów archiwalnych, stanowiących ważną część dziedzictwa narodowego.
Dostęp do mierzącego ponad 4 km akt zasobu radomskiej placówki jest bezpłatny, a korzystanie z niego komfortowe dzięki okazałej siedzibie zlokalizowanej w centrum miasta, mieszczącej nowoczesną i klimatyzowaną czytelnię akt, w której użytkownicy mogą skorzystać z wielu wiekowych i zróżnicowanych tematycznie dokumentów (XIV-XXI w.), odnoszących się nie tylko do samego Radomia i okolic, ale także wielu innych miejscowości.
Przechowywane dokumenty pozwalają odwiedzającym archiwum prowadzić badania naukowe i poszukiwania genealogiczne, dotknąć minionego czasu znajdującego odbicie w archiwaliach, sięgnąć do źródeł i spojrzeć na świat przez ich pryzmat. Archiwum przygotowuje również w oparciu o swój zasób wystawy czasowe, których zwiedzanie jest wolne od opłat.

ul. Wernera 7,
26-600 Radom
tel. 48 377-90-50, 48 377-90-51
kancelaria@radom.ap.gov.pl
poszukiwania@radom.ap.gov.pl
facebook.com/apradom

Muzeum Katedralne w Radomiu

Powstało jako część szlaku turystycznego obejmującego 23 najcenniejsze zabytki w Radomiu. Mieści się w dawnych salach katechetycznych. Prezentuje pamiątki związane z historią katedry i diecezji radomskiej (m.in. dawne szaty liturgiczne, iluminowane księgi, barokowe naczynia) oraz kapłanami – męczennikami z czasów II wojny światowej. Najcenniejszym eksponatem gotycka rzeźba Radomskiej Madonny, wykonana z drewna lipowego.

ul. Sienkiewicza 14, 26- 600 Radom

Godziny otwarcia: wtorki 11.00-16.00, w innych dniach po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym +48 664 848 005 lub w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu przy ul. Rwańskiej 16, +48 362 05 36.

Astrobaza

Radomskie obserwatorium astronomiczne jest jedynym takim obiektem w regionie. Zostało wybudowane w ramach Budżetu Obywatelskiego, działalność rozpoczęło w lutym 2016 roku. Umożliwia obserwowanie nieba dzięki pięciu teleskopom. Największy z nich, zainstalowany na dachu pod otwieraną kopułą, pozwala obserwować wszystkie planety Układu Słonecznego, mgławice i obiekty głębokiego nieba. Z kolei mobilny teleskop słoneczny umożliwia bezpieczne obserwacje Słońca. Wewnątrz Astrobazy znajduje się również sala do przeprowadzania zajęć i prelekcji. Wyposażona jest w sprzęt, który pozwala na obserwacje nieba bez konieczności patrzenia przez teleskop.

ul. Wierzbicka 89/93, 26- 600 Radom
+48 48 331 24 13
+48 509 972 275
astrobaza.radom@gmail.com
www.astrobaza.radom.pl
facebook/AstroBazaRadom

Wstęp wolny.
Aktualne godziny otwarcia dla grup znajdują się na stronie internetowej obiektu. Poza godzinami zajęć Astrobaza czynna jest wieczorami w warunkach dobrej widoczności, szczególnie podczas występowania ważnych zjawisk astronomicznych.

Kamienica Starościńska

Budynek powstały na fundamentach dawnego Domu Wedle Bramy, stanowiącego część zamku radomskiego. Znajdowały się tu m.in. kuchnie królewskie i zaplecze gospodarcze. Po gruntownej rewitalizacji w Kamienicy przygotowano wystawę prezentującą przedmioty odnalezione podczas kilkuletnich badań archeologicznych. Na ekspozycji można zobaczyć zabytki pochodzące z okresu od XIV w. do XVIII w., w tym ozdobne detale architektoniczne czy fragmenty ceramiki naczyniowej i kafli piecowych. Całość wystawy uzupełnia projekcja filmowa przedstawiająca hipotetyczną rekonstrukcję zespołu zamkowego oraz plansze prezentujące jego historię i kolejne etapy badań zamku. Organizatorem ekspozycji jest Rewitalizacja Sp. z o.o.

ul. Grodzka 8, 26- 600 Radom
+48 48 383 08 55
wstęp bezpłatny

Godziny otwarcia: pon.- pt. 8.00 – 15.00, pozostałe terminy po indywidualnym uzgodnieniu.

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Mieści się w zabytkowym pałacu, w którym w pierwszej połowie XX wieku mieszkał z żoną i córką brat słynnego pisarza, Jerzy Gombrowicz. Stała ekspozycja muzeum oparta jest na biografii pisarza i obejmuje liczne pamiątki po artyście (dokumenty, fotografie, korespondencję, maszynopisy, rękopisy, pierwodruki dzieł). Muzeum organizuje liczne imprezy kulturalne i spotkania z artystami.

ul. Witolda Gombrowicza 1,
26 – 660 Wsola,
gmina Jedlińsk
+48 48 321 50 73
muzeum-gombrowicza@muzeumliteratury.pl
www.muzeumgombrowicza.pl
facebook/MuzeumWitoldaGombrowicza

Wstęp bezpłatny, zwiedzanie grupowe z przewodnikiem – 3 zł.
Aktualne godziny otwarcia na stronie internetowej obiektu.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Mieści się w zabytkowym zespole podworskim, w skład którego wchodzą: pałac, kaplica, oranżeria, oficyna, budynki gospodarcze oraz park krajobrazowy ze stawami. Od 1965 roku instytucja organizuje warsztaty twórcze dla rzeźbiarzy i wystawy ich prac, prezentowane w nowoczesnym Muzeum Rzeźby Współczesnej. Z kolei w zabytkowym dworze, którego właścicielem był malarz Józef Brandt, eksponowane są XIX-wieczne wnętrza dworskie. Centrum organizuje niedzielne warsztaty rodzinne.

ul. Topolowa 1, Orońsko
+48 48 618 45 16,
+48 48 618 40 27
sekretariat@rzezba-oronsko.pl
www.rzezba-oronsko.pl
facebook/centrumrzezbypolskiej.oronsko

Bilety: 10 zł (dorośli), 5 zł (dzieci i młodzież od 8 do 18 lat, emeryci, renciści), 1 zł (specjalny – na wybrane wydarzenia), 0 zł (dzieci do lat 7), przewodnik w jęz. polskim 50 zł, w jęz. angielskim 100 zł.
Godziny otwarcia: 1.IV-31.X: pon. – nieczynne, wt.-pt. 10.00-17.00, sob.-niedz. 10.00-18.00; 1.XI-31.III: pon. – nieczynne, wt.-niedz. 10.00-16.00; park rzeźby czynny codziennie od 7.00 do zmroku.

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

W klasycystycznym dworze z XIX wieku zorganizowana została biograficzna wystawa poświęcona największemu poecie polskiego renesansu. W sześciu salach zgromadzone są liczne wydania dzieł artysty, obrazy, drzeworyty, ceramika, gobeliny i przedmioty codziennego użytku, a także pamiątki bezpośrednio związane z Janem Kochanowskim. Ulokowana w podziemiach ekspozycja „Rzeczpospolita Babińska” przybliża kulturę „złotego wieku” Rzeczpospolitej. Przydworską kaplicę poświęcono „Psałterzowi Dawidów” Jana Kochanowskiego – można w niej m.in. wysłuchać psalmów w różnorodnych wykonaniach.

Czarnolas 36, gmina Policzna
+48 48 677 20 05
sekretariat@muzeumkochanowski.pl
www.cyfrowyczarnolas.pl
www.muzeumkochanowski.pl

Szczegóły dotyczące aktualnych cen biletów oraz godzin otwarcia na stronie internetowej obiektu.

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

Ekspozycje muzealne mieszczą się w dawnej siedzibie magnackich rodów Szydłowieckich i Radziwiłłów – gotycko-renesansowym zamku otoczonym rozlewiskami rzeki Korzeniówki. Jest jedynym muzeum w Polsce poświęconym instrumentom ludowym z Polski i innych państw Europy. Kolekcja liczy ponad 2,3 tysiąca eksponatów, w tym rekonstrukcje instrumentów znanych jedynie z przekazów źródłowych. Niektóre z instrumentów wykorzystano w ekranizacji powieści „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Hoffmana.
Ekspozycje Muzealne – Zamek Szydłowieckich i Radziwiłłów.

ul. Gen. J. Sowińskiego 2, Szydłowiec
+48 48 617 12 43
biuro@muzeuminstrumentow.pl
www.muzeuminstrumentow.pl
facebook/MuzeumLudowychInstrumentowMuzycznych

Ceny biletów: wystawy stałe „Instrumenty… – zobaczyć i usłyszeć tradycję” i „Magia instrumentów. Osobliwości inwencja trzygłosowa” – 18 zł (normalny), 12 zł (ulgowy), 0 zł (dzieci do lat 7); wystawy czasowe – wstęp bezpłatny; 20 zł – obsługa przewodnika.
Godziny otwarcia: 1.IV-30.IX: pon. – nieczynne, wt.-pt. 9.00-16.00, sob.-niedz. 10.00-17.00; 1.X-31.III: pon. – nieczynne, wt.-niedz. 9.00-16.00

Muzeum Regionalne w Iłży im. Adama Bednarczyka

Mieści się w zabytkowym budynku dawnego przytułku dla ubogich. Prezentuje trzy wystawy stałe – pierwsza przedstawia wystrój komnaty zamkowej z czasu baroku. Druga opowiada o dziejach miejscowości od prehistorii po XX wiek, trzecia zaś prezentuje tradycje garncarskie regionu oraz samej Iłży – jednego z najstarszych w Polsce ośrodków tego rzemiosła. W ruinach dawnego zamku biskupów krakowskich, którego okrągła wieża główna stanowi punkt widokowy, udostępniono do zwiedzania trzy komnaty, w których przedstawiono dzieje zamku i jego właścicieli.

ul. Błazińska 1, Iłża
+48 48 616 29 29
muzeum.ilza@onet.eu
www.muzeumilza.pl
facebook/muzeumilza

Bilety: 5 zł (normalny), 3 zł (ulgowy, Karta Dużej Rodziny); poniedziałek – dzień bezpłatny.
Godziny otwarcia: 1.V-30.IX: pon.-pt. 9.00-15.00, sob.-niedz. 14.00-18.00, 1.X-30.IV: pon.-pt. 9.00-15.00, sob.-niedz. – nieczynne.
Bilety wstępu na wieżę zamkową i do komnat: 14 zł (rodzinny 2+2), 5 zł (normalny), 3 zł (ulgowy, Karta Dużej Rodziny).
Godziny otwarcia wieży zamkowej i komnat: 1.V-30.IX: pon. – nieczynne, wt.-czw. 10.00-17.00, pt. 11.00-18.00, sob. 14.00-19.00, niedz. 12.00-19.00, poza sezonem – po wcześniejszym uzgodnieniu (grupy zorganizowane)

Izba pamięci Bolesława Leśmiana w Iłży

Ekspozycja została zainspirowana wystrojem mieszkań poety w Hrubieszowie, Zamościu i Warszawie. Pozwala spojrzeć na życie codzienne artysty, jego żony i córek. Na wystawę składają się trzy pomieszczenia: hall, salon i gabinet, w których zgromadzono około trzystu eksponatów.

Budynek Punktu Informacji Turystycznej, Plac 11-go Listopada 2, Iłża
+48 537 458 111
turysta@ilza.pl
https://turysta.ilza.pl/odkryj-ilze/izba-pamieci-boleslawa-lesmiana/

Godziny otwarcia: 1.V-30.IX: pon.-pt. 8.00-16.00, sob.-niedz. 10.00-18.00, 1.X-30.IV: pon.-pt. 8.00-16.00.

Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie – oddział w Chlewiskach

Huta została wybudowana w latach 1890-92 i działała z przerwami do 1940 roku. W dwuhektarowym kompleksie użytkowo-wystawienniczym można oglądać m.in. trzy XIX-wieczne piece na węgiel drzewny, zwane „prażakami”. Ponadto znajduje się tu bogata kolekcja zabytkowych samochodów osobowych, w tym licznych pojazdów prototypowych, a także ponad 40 motocykli i motorowerów. Na turystów czeka również ekspozycja maszyn do szycia, maszyn do obróbki metalu i drewna oraz maszyn do produkcji zbrojeniowej.

Zabytkowa Huta Żelaza
ul. Szkolna 34, Chlewiska
kontakt.huta@nmt.waw.pl
https://nmt.waw.pl/oddzial-w-chlewiskach/

Bilety: 10 zł (normalny), 6 zł (ulgowy), 5 zł (grupowy od osoby – powyżej 10 osób), 25 zł (rodzinny – 2 osoby dorosłe i 1 dziecko), 30 zł (rodzinny – 2 osoby dorosłe z dziećmi); wtorek – dzień bezpłatnego wstępu.
Godziny otwarcia: 1.V-31.X: pon. – nieczynne, wt.-niedz. 10.00-18.00, 1.XI-30.IV: pon. – nieczynne, wt.-niedz. 9.00-16.00

Muzeum Regionalne w Zwoleniu

Prezentuje zabytki archeologiczne, historyczne, sakralne i z zakresu sztuki związane z regionem zwoleńskim. Umożliwia zwiedzanie kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, w którym znajduje się Nekropolia rodu Kochanowskich, gdzie spoczywa poeta Jan Kochanowski.

ul. Kardynała Wyszyńskiego 30, Zwoleń
+48 48 676 48 72
muzeum@muzeum.zwolen.pl
muzeum.zwolen.pl
facebook/muzeumzwolen

Bilety: wstęp do Muzeum: 5 zł (normalny), 2,50 zł (ulgowy, grupowy – za os. przy min. 10 zwiedzających, rodzinny – za os. do 5 osób), 1 zł (specjalny – na wybrane wydarzenia); wstęp do Muzeum i kościoła z przewodnikiem: 10 zł (normalny), 5 zł (ulgowy, grupowy – za os. przy min. 10 zwiedzających), 3 zł (rodzinny – za os. do 5 osób), przewodnik – 40-120 zł; dzień bezpłatnego wstępu – sobota.
Godziny otwarcia: 1.V-30.IX: wt.-niedz. 10.00-16.00; I.X-30.IV: wt.-sob. 9.00-15.00, zwiedzanie grupowe w innych godzinach – po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym.

Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego

Zbiory muzeum liczą około 5 tysięcy obiektów. Część z nich prezentowana jest w dawnej oficynie pałacowej, gdzie urządzono wystawę etnograficzną poświęconą tradycjom regionu Puszczy Kozienickiej. Stała ekspozycja została wzbogacona o galerię malarstwa polskiego z XIX i XX w. im. Stanisława Westwalewicza. Znalazły się w niej m.in. obrazy malarzy związanych z Kozienicami lub Puszczą Kozienicką bądź podejmujących w swych pracach motywy Ziemi Kozienickiej.

ul. Parkowa 5 „B”, Kozienice
+48 48 33 20 560 – zgłaszanie wycieczek
+48 48 33 20 690 – dyrektor
muzeumrk@wp.pl
www.muzeum-kozienice.pl

Wstęp bezpłatny.
Godziny otwarcia: wt.-niedz. 11.00-17.00 z wyjątkiem dni świątecznych wolnych od pracy (wykaz na stronie internetowej muzeum).

Skansen Bojowy 1. Armii Wojska Polskiego w Mniszewie

Upamiętnia walki na przyczółku warecko-magnuszewskim w 1944 roku. Prezentuje m.in. sprzęt wojskowy na stanowiskach bojowych, w tym dwa czołgi, kilka armat i haubic oraz transzeje i ziemianki. W nowoczesnym pawilonie wystawienniczym eksponowane są wystawy zbiorów z II wojny światowej, wyświetlane prezentacje multimedialne, organizowane konferencje tematyczne i spotkania. Na terenie skansenu znajduje się również wieża widokowa. Co roku w lipcu organizowane są w nim Pikniki Militarne, a w sierpniu – „Spotkania na przyczółku”.

Mniszew 4a, gmina Magnuszew
+48 508 268 520
kontakt@skansen-mniszew.pl
www.skansen-mniszew.pl
facebook/mniszew.skansen

Bilety: 12 zł (normalny), 8 zł (ulgowy, dla grup zorganizowanych, dla każdej osoby z Kartą Dużej Rodziny).
Godziny otwarcia: 2.I-31III: wt.- niedz. 8.00-16.00; 1.IV-31.V: pon.-niedz. 9.00-17.00; 1.VI-30.IX: pon.-niedz. 10.00-18.00; 1.X-31.XII: pon.-niedz. 9.00-16.00

Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego w Warce

Mieści się w klasycystycznym pałacyku z poł. XIX wieku, którego dzieje sięgają XVII stulecia. Od ponad 50 lat upowszechnia historię polskich emigrantów do USA. Można tu zapoznać się z losami wielu polsko-amerykańskich postaci: Kazimierza Pułaskiego, Tadeusza Kościuszki, Juliana Ursyna-Niemcewicza, Heleny Modrzejewskiej czy Ignacego Jana Paderewskiego. Wnętrza muzeum zaaranżowano w stylu szlacheckiego dworku. Budynek mieści się na terenie 15-hektarowego parku na skarpie nad Pilicą, w obszarze NATURA 2000. Do rzeki prowadzi ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. W wybudowanym w 2015 r., nowoczesnym Centrum Edukacyjno-Muzealnym odbywają się koncerty, spotkania i wystawy czasowe.

ul. Pułaskiego 24, Warka
+48 667 20 20
rezerwacja@muzeumpulaski.pl
www.muzeumpulaski.pl

Bilety: 12 zł (normalny), 7 zł (ulgowy), 24-45 zł (rodzinne), czwartek – wstęp bezpłatny.
Godziny otwarcia: pon.-wt. nieczynne, śr.-pt. 10.00-17.00, sob.-niedz. 11.00-18.00.

Kina

Kino Helios

Radomski Helios jest atrakcyjnym architektonicznie obiektem usytuowanym w centrum miasta. W kinie mieści się Galeria Plastyczna, w której oprócz statutowej działalności artystycznej, organizowane są konferencje, branżowe spotkania i okoliczności dla firm.

26-600 Radom, ul. Poniatowskiego, tel. 48 340 07 89 email radom@helios.pl

Multikino

Multikino w Radomiu zostało otwarte wiosną 2011 roku. Obiekt posiada nowoczesne cyfrowe projektory, sześć ekranów i ponad 1150 miejsc. … w system dźwiękowy Dolby Digital, ekrany panoramiczne i projektory cyfrowe, dzięki którym każdy widz doświadczy kinowych emocji na najwyższym poziomie.

26-600 Radom, ul.

Kino Elektrownia

Na repertuar składają się: przeglądy filmowe, filmy dla dzieci, premiery ogólnopolskie, pokazy plenerowe, Dyskusyjny Klub Filmowy, spotkania z twórcami, Zimowy Przegląd Filmowy Koksownik.
Projekcje filmów odbywają się w sali wyposażonej w najnowocześniejszą aparaturę: projektor cyfrowy, natomiast sala jest niemalże kopią prywatnego kina studyjnego pod Paryżem, którego właścicielem jest twórca „Gwiezdnych wojen” – George Lucas. 12 stycznia 2017 roku kino otrzymało imię Andrzeja Wajdy.

ul. Kopernika 1, Radom
+48 48 383 60 77
+48 48 386 16 60
poczta@mcswelektrownia.pl
www.mcswelektrownia.pl
facebook/mcswe24

Teatry

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego

Rocznie przygotowuje od 8 do 13 premier. Wizytówką instytucji jest odbywający się co dwa lata Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski – jedyny promujący polską literaturę za granicą. W ofercie teatru są utwory klasyczne w tradycyjnych i nowoczesnych odsłonach, spektakle autorskie, musicale i sztuki współczesne.

plac Jagielloński 15, Radom
Kasa Biletowa + 48 386 52 67, +48 604 566 406
bilety@teatr.radom.pl
www.teatr.radom.pl
facebook/teatrradom

Bilety: 40-70 zł (normalne), 30-40 zł (ulgowe), 30-60 zł (zbiorowe), 20-30 zł (szkolne), spektakle dla dzieci 20-25 zł.
Kasa czynna wt.-pt. 9.00-13.00 i 16.00-19.00, sob.-niedz. 16.00-19.00.

Orkiestry

Radomska Orkiestra Kameralna

Działa od stycznia 2007 roku, składa się z 16 etatowych muzyków. Wykonuje muzykę od baroku po współczesność. Sezon artystyczny Orkiestry wzbogacają wydarzenia specjalne, m.in. charytatywny koncert gwiazdkowy czy Gala Sylwestrowa. Orkiestra występuje ze znakomitymi solistami i dyrygentami, m.in. Piotrem Pławnerem, Krzysztofem Pełechem, Janem Jakubem Bokunem, Dawidem Runtzem, Wiesławem Pieregorólką, a także zespołami światowej klasy, jak: Atom String Quartet, Klezmafour czy Kapela ze wsi Warszawa.

ul. Żeromskiego 53, Radom
+48 48 362 04 44,
+48 48 360 24 80
sekretariat@rok.art.pl
rok.art.pl
facebook/RADORKAM

Bilety na koncerty ROK: 16–40 zł (koncerty repertuarowe), 40–120 zł (wydarzenia specjalne)
Kasa czynna pon.-pt. 8.00-16.00, 3 dni przed koncertem 8.00-18.00, w dniu koncertu 15.00-20.00.