BASENY I KĄPIELISKA

Aquapark „Neptun” – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o.

W skład Aquaparku wchodzą: basen sportowy, basen do nauki pływania dla dzieci i młodzieży, brodzik dla najmłodszych dzieci z atrakcjami wodnymi i zjeżdżalnią, basen rekreacyjny z podwodną ławą wypoczynkową do leżenia i podwodnym masażem, ciśnieniowy masaż karku o różnych szerokościach strumienia wody, miejsce wytworzenia „sztucznej fali”, profesjonalne jacuzzi, zjeżdżalnie o długości 74,6 i 67,1 metrów, lokal gastronomiczny, sklep z akcesoriami wodnymi, siłownia oraz strefa saun i opalania.

ul. Wyścigowa 49
26 – 600 Radom
+48 48 377 90 30

Czynny codziennie w godz. 7.00-22.00.

Pływalnia „Delfin” – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o.

Pływalnia „Delfin” została wybudowana w 1997 roku i była pierwszą miejską pływalnią w Radomiu. W obiekcie znajduje się basen sportowy sześciotorowy o długości 25 metrów oraz głębokości od 1,10 m w najpłytszym miejscu do 1,80 m przy słupkach startowych. Obiekt wyposażony jest również w saunę. Dla korzystających osób dostępny jest także punkt gastronomiczny.

ul. Piastowska 17
26-600 Radom
+48 48 385 77 21

Czynna w roku szkolnym pn.-pt. 7.00-21.30, sob.-niedz. 9.00-20.30.

Pływalnia „Orka” – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o.

Pływalnia „Orka” została wybudowana w 1998 roku. W obiekcie znajduje się basen sportowy sześciotorowy o długości 25 metrów i głębokości od 1,10 m w najpłytszym miejscu do 1,80 m przy słupkach startowych. Obiekt wyposażony jest również saunę. Dla korzystających osób dostępny jest także punkt gastronomiczny. Na pływalni obowiązuje strój kąpielowy ściśle przylegający do ciała oraz czepek kąpielowy.

ul. Młynarska 17, Radom
+48 48 385 86 67

Czynna pn.-pt. 6.30 do 21.30, sob. 8.00-19.30, niedz. 9.00-20.30.

Zalew na Borkach

Niedawno oczyszczony, z wyremontowanymi urządzeniami i infrastrukturą techniczną. W lipcu i sierpniu możliwość kąpieli pod okiem ratowników. Zalew jak i jego okolica posiada liczne atrakcje: podświetlane fontanny (zasilane ogniwami fotowoltaicznymi i elektrownią wiatrową, co stanowi pozytywny przykład wykorzystania „zielonej energii” w mieście), plac zabaw, ciąg pieszo-rowerowy, miejsce na grilla, wypożyczalnia sprzętu wodnego (w tym coraz bardziej popularnych desek SUP), boisko do siatkówki plażowej, mini koszykówki i piłki nożnej, mała gastronomia oraz hotel, a w pobliżu – korty tenisowe.

Ul. E. Stasieckiego 53
26-600 Radom
+48 48 381 15 93

Kąpielisko Iłża

Iłża – zalew z widokiem na zamek – w lipcu i sierpniu możliwość kąpieli pod okiem ratowników; plaża, miejsce na ognisko, plac zabaw, otwarta strefa aktywności (przyrządy do kalisteniki), wypożyczalnia sprzętu wodnego, kort tenisowy i domki kempingowe.

Kąpielisko Jedlnia

Zalew Siczki – w otoczeniu lasów Puszczy Kozienickiej; plaża i molo, ścieżka spacerowa wokół zalewu, skatepark, plac zabaw, gastronomia, hamaki, wypożyczalnia sprzętu wodnego, szkółka żeglarska. Zalew oficjalnie nie jest miejscem do kąpieli..

Kąpielisko Białobrzegi

Białobrzegi – miejska plaża nad rzeką Pilicą; możliwość kąpieli latem, miejsce na grilla, zadaszona wiata ze stolikami, przebieralnia, gastronomia.

Kąpielisko Szydłowiec

Szydłowiec – zalew z molo, plac zabaw, boisko do piłki siatkowej i piłki nożnej plażowej, skatepark, miejsce na grilla w altankach, park linowy, siłownia plenerowa.

Kąpielisko Przysucha

Przysucha – zalew Topornia – latem możliwość kąpieli pod okiem ratowników; dwie plaże, molo, miejsca na grilla, boisko do piłki siatkowej plażowej, wypożyczalnia sprzętu wodnego, domki letniskowe.

Kąpielisko Pionki

Pionki – Staw Górny – możliwość kąpieli latem (od 19 czerwca), plaża, siłownia zewnętrzna, wypożyczalnia sprzętu wodnego (narty wodne, deski wakeboardowe, pianki, rowerki wodne, kajaki), wakepark, tor z przeszkodami, tężnia solna, boisko do siatkówki plażowej i piłki nożnej plażowej, restauracja.

Kąpielisko Kozienice

Kozienice – jezioro z możliwością kąpieli pod okiem ratowników; plaża, molo, wypożyczalnia sprzętu pływającego, miejsce na grilla i ognisko, siłownia zewnętrzna, plac zabaw, stoły i ławy, boiska sportowe, domki kempingowe i pole namiotowe, gastronomia.

Kąpielisko Jastrząb

Jastrząb – zalew z możliwością kąpieli pod okiem ratowników (w letnie weekendy); molo, plaża i promenada, w pobliżu – boisko do siatkówki.

Kąpielisko Garbatka-Letnisko

Garbatka-Letnisko – zalew z możliwością kąpieli pod okiem ratowników (w letnie weekendy); molo, amfiteatr, plac zabaw, boisko do piłki plażowej, bar, miejsce na ognisko, mała gastronomia.

Kąpielisko Domaniów

Domaniów – „Domaniowskie Morze” – największy zbiornik wodny w południowej części woj. mazowieckiego; plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Zalew oficjalnie nie jest miejscem do kąpieli.

Kąpielisko Zwoleń

Zwoleń – zalew z możliwością kąpieli latem, plaża, domki kempingowe, wypożyczalnia sprzętu wodnego, plac zabaw, boisko do piłki plażowej, miejsce na grilla.

Kąpielisko Warka

Warka – plaża nad rzeką Pilicą z ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż rzeki.