AKTYWNY RADOM

Radom to miasto, w którym nie zaznacie nudy. Liczne ścieżki rowerowe, obiekty sportowe, baseny, siłownie zewnętrzne, zawody i sportowe emocje sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Radom, to bardzo dobre miasto do wycieczek rowerowych. Rowerzyści mają do dyspozycji ok. 90 km ścieżek i co raz częściej wybierają dwa kółka by dojeżdżać nimi m.in. do pracy. Warto wspomnieć także, że cały czas planowane są nowe inwestycje dla rowerzystów. W sezonie wiosenno – jesiennym odbywają się w Radomiu cykliczne imprezy dla rowerzystów jak np. Jazda z miasta lub Co za Jazda.

Popularnym miejscem dla rowerzystów czy rolkarzy są radomskie bulwary – ciąg pieszo-rowerowy biegnący wzdłuż rzeki Mlecznej. Przepiękne okoliczności przyrody, zabytkowy charakter miejsca sprawią, że bardzo szybko zapomnicie, że znajdujecie się w samym centrum miasta.

Radom to także miasto przyjazne biegaczom. Prócz hobbystycznych biegaczy na ulicach miasta często spotkacie uczestników różnego rodzaju biegów.

Miasto sportowych emocji to hasło, które doskonale opisuje Radom. W Radomiu znajdziecie liczne obiekty sportowe oraz pasjonujące wydarzenia sportowe.

Dla aktywnych powstały w Radomiu siłownie plenerowe, ścianki wspinaczkowe, park trampolin, skatepark, a także pola paintballowe. Pasjonaci konnej jazdy zaspokoją swoje pasje korzystając z usług podradomskich stadnin.

Zalew na Borkach to miejsce, stworzone dla każdego miłośnika wodnych aktywności. Rowerki wodne, deski SUP to tylko przykłady atrakcji z jakich możecie skorzystać nad radomskim zalewem.

Zima w Radomiu jest pełna atrakcji. W mieście jest dostępne lodowisko wraz z wypożyczalnią łyżew.

Miłośnicy mocnych wrażeń z pewnością dołączą do radomskich morsów, zażywających lodowatych kąpieli niemalże w każdy zimowy weekend. Milusińscy z radością spędzą czas zjeżdżając na sankach z licznych górek znajdujących się w mieście.

Jedną z ciekawszych atrakcji są także kuligi organizowane przez Muzeum Wsi Radomskiej. Przepiękna wiejska sceneria, sanie i klimatyczne ognisko na zakończenie sprawią, że zimowy pobyt w Radomiu zapadnie wam głęboko w pamięci.